Έχασε ο ΠΑΣ Σκύδρα στο Λιπαρό

ΑΡΗΣ ΛΙΠΑΡΟΥ-ΠΑΣ ΣΚΥΔΡΑ 3-2

Πραγματική μάχη έγινε στο κυριακάτικο παιχνίδι του 2ου ομίλου της Α κατηγορίας στο Λιπαρό με τον τοπικό Αρη να παίρνει τελικά το πολύτιμο βαθμολογικό τρίποντο της νίκης.
Το παιχνίδι από το ξεκίνημα του είχε πάθος και δυνατές μονομαχίες με τους παίκτες και των δύο ομάδων να παίζουν πολύ δυνατά μέχρι και το τελικό σφύριγμα της λήξης.
Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν να χάνουν από την έναρξη του αγώνα αλλά αυτό δεν τους σταμάτησε, αντίθετα τους πείσμωσε καταφέρνοντας να γυρίσουν το παιχνίδι υπέρ τους να ισοφαρίσουν, να προηγηθούν, να ισοφαριστούν και στο τέλος να είναι τελικά αυτοί που πανηγύρισαν τη νίκη.
Οι φιλοξενούμενοι παίκτες του Ματθαίου Παπαιωάννου δεν υστέρησαν πουθενά προηγήθηκαν, στο 2' μόλις λεπτό είχαν και την δυστοκία με το μέρος τους αφού ο Μιχάλης Αλμπάνης πέτυχε 1 τέρμα και έχασε ακόμη 3 σε μοναδικά τετ α τετ που είχε.

Απο τον αγώνα δεν έλειψαν και τα επεισόδια, στην διακοπή του ημιχρόνου εντάθηκαν ιδιαίτερα με την επίθεση στο πρόσωπο του προέδρου της Σκύδρας, Κώστα Μποζίδη από άνθρωπο των γηπεδούχων, περιστατικό που γράφτηκε και στο φύλλο αγώνος και αναμένεται να υπάρχουν εξελίξεις στο θέμα αυτό τις επόμενες μέρες.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα οι πολυάριθμοι φίλαθλοι που παρακολούθησαν το παιχνίδι χόρτασαν και φάσεις και γκολ .

Το σκορ άνοιξε με το καλημέρα ο Τάσος Στοικάκης με σουτ από κοντά δίνοντας το προβάδισμα στην Σκύδρα 0-1 σκορ. Στο 12' ήρθε η ισοφάριση για τους γηπεδούχους με εκτέλεση φάουλ από τον Γκίλη ο Μάριος Βαρδαρέντσης από κοντά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα 1- σκορ ημιχρόνου. Στο 48' με άψογη εκτέλεση φάουλ ο Μάκης Γκίλης τράνταξε το δοκάρι του Χατζηνικολάου.
Στο 55' ο πορτιέρο των γηπεδούχων διώχνει δύσκολα σε κορνερ σουτ του Νίκου Φαντίδη.
Σε εκτέλεση φάουλ από τον Μανδάλη ο Πέτρος Γκιόντσης στο 65' βάζει μπροστά την ομάδα του για πρώτη φορά στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα 2-1. Η απάντηση της Σκύδρας ήρθε γρήγορα μόλις στο 72' με τον Μιχάλη Αλμπάνη να καρφώνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από εκτέλεση κορνερ του Κουκούλη. 2-2 σκορ.
Στο 76' ο Στοικάκης βγάζει ωραία σέντρα για τον προωθημένο Αλμπάνη που πιάνει κεφαλιά σε τετ α τετ αλλά αποκρούει σωτήρια ο Τιάπας.
Στο 80' με επέλαση από πλάγια ο Μαγγανάρης πλασάρει τον πορτιέρο Χατζηνικολάου που βρέθηκε πολύ μακριά από την εστία του και στελνει την μπάλα στα δίχτυα χαρίζοντας τη νίκη στην ομάδα του τελικό σκορ του αγώνα 3-2.

Η διαιτησία του αγώνα ήταν των Καρατζά, Δέλλιο, Παντζαρτζή.

ΑΡΗΣ ΛΙΠΑΡΟΥ(Τσάτσης Γιώργος) Τιάπας Ιωαννίδης (87' Κάλα) Τσελλεγγίδης Μηνάς Μανδάλης Ντεμπροβα( 46΄Ιονιτο ) Μαγγανάρης Γκίλης (69' Φούντογλου) Βαρδαρέντσης Γκιοντσης Αλκάνι

ΠΑΣ ΣΚΥΔΡΑ(Ματθαίος Παπαιωάννου) Χατζηνικολάου Σεχι Λεκάκης(46 Φαντίδης Ν) Χατζηγεωργιου Στοικάκης Καραφουλίδης Αλμπάνης Ελεζι Μέγας Γεωργίου(70 Κουκούλης) Παπαδόπουλος

Υ. Γ. Η Διοικηση της ομάδας του ΠΑΣ Σκύδρα δίνει τα συγχαρητήρια της στους ποδοσφαιριστές του Άρη Λιπαρού για την πεντακάθαρη νίκη τους, ενώ δεσμεύεται να κινηθεί με όλα τα νόμιμα μέσα απέναντί στην διοίκηση του Άρη Λιπαρού, όσον αφορά την εισβολη των φιλάθλων και την επίθεση στον πρόεδρο