Α.Σ Γιαννιτσών - Αλμωπός (Live) | PellaNews

Α.Σ Γιαννιτσών - Αλμωπός (Live)

Τo pellanews βρίσκεται στο Δημοτικό στάδιο Γιαννιτσών και θα σας μεταφέρει τις εξελίξεις του σημερινού αγώνα.

Ας περάσουμε στις συνθέσεις των ομάδων.

Ο προπονητής του Α.Σ. Γιαννιτσά, Τίμος Καβακάς, επέλεξε τους εξής: Καραογλανίδης, Αθανασιάδης, Παντεκίδης, Μπαμπαλής, Reis, Μουρίκι, Χιντασέλι, Πέλκας, Παντελίδης, Ζούρκος και Παπαδόπουλος. Στον πάγκο της ομάδας μας βρίσκονται οι: Θεοδωρίδης, Ιορδανίδης, Χουσεΐνογλου, Τοψής, Συμεωνίδης, Χατζηαθανασίου και Μπιγκάνος.

Για τον Αλμωπό Αριδαίας ο κόουτς Τυριακίδης επέλεξε τους: Μένιος, Κιουλτζόπουλος, Σαϊνατούδης, Σαμαρόπουλος, Τζιμογιάννης, Λούτσης, Ασλαμπάνογλου, Ελευθεριάδης Λ., Στογιαννίδης, Μέντης, Προύντσης. Στον πάγκο του Αλμωπού Αριδαίας βρίσκονται οι: Ελευθεριάδης Γ, Κάρτζιος, Ξιόμπλιος, Καραγιαννίδης, Τσεκάι, Στάμπιλε.

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν και την προθέρμανση τους και κατευθύνθηκαν στα αποδυτήρια. Να πούμε ότι αυτός ο αγώνας δεν είναι ο τελευταίος της σεζόν για την ομάδα μας καθώς υπάρχει μπροστά μας ο τελικός κυπέλλου ΕΠΣ Πέλλας με αντίπαλο τον Εδεσσαϊκό και είμαστε σε αναμονή για τον ορισμό της ημέρας και του γηπέδου που θα διεξαχθεί.

Ο αγωνιστικός χώρος δείχνει αρκετά βαρύς λόγω της ποσότητας νερού που έχει πέσει κάτι που δυσκολεύει τις δύο ομάδες.

Παιχνίδι ισσοροπία τα πρώτα λεπτά με σκληρές μάχες και λόγω του κακού αγωνιστικού χώρου.

Γκολ 1-0 Τα Γιαννιτσα ανοίγουν το σκορ στο 25ο λεπτό με τον Πέλκα.

Κόρνερ ο Αλμωπός που προσπαθεί να ανέβει και να πίεσει

Γκόλ για τα Γιαννιτσά που κάνουν το 2-0 στο 38, μετά από ασταθή απόκρουση του Μένιου!!

Μεγάλη ευκαιρία για τα Γιαννιτσά που βγήκαν στη κόντρα.. Ενώ η βροχή δυναμώνει.

Ημίχρονό στα Γιαννιτσά με τον Α.Σ να προηγείται με 2-0.

Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου με την βροχή να υποχωρεί.

Μπήκε δυνατά ο Αλμωπός που προσπαθεί να πιέσει.

Χωρίς ιδιαίτερη φάση τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. Η λάσπη δυσκολεύουν την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών.

Αναγκαστική αλλαγή για τον Αλμωπό εκτός ο Τσιμογιάννης.

Μεγάλη ευκαιρία για τον Αλμωπό να μειώσει.

Αλλαγή τερματοφύλακα στα Γιαννιτσά.

Γκολ για τον Αλμωπό με τον Λάζαρο Ελευθεριαδη να μειώνει σε 2-1.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Μεντή να φέρει το παιχνιδι στα ίσα.

Συνεχίζει την πίεση ο Αλμωπός με τον Σαμαρπουλο να κάνει μεγάλο παιχνίδι.

Μεγάλη ευκαιρια για τον Α.Σ να κλειδώσει τη νίκη.

Σκληρές μονομαχίες για τους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων που ψάχνουν το γκολ. Δυσκολεύει την προσπάθεια τους η λάσπη καθώς κολλάει η μπάλα.

Τετ Α τετ για τον Αλμωπό με τον Λάζο Ελευθεριάδη να υποδεικνύεται σε θέση οφ-σαιτ από τον βοηθό.

Μεγάλη ευκαιρία για τον Αλμωπό να φέρει τον αγώνα στα ίσια...ανατροπή παίκτη του Αλμωπού από τον τερματοφύλακα τυ Α.Σ, παίζεται έδειξε ο διαιτητής.

Τελικό αποτέλεσμα 2-1