Χαλαρό διπλό πρόκρισης για τον Αλμωπό | PellaNews

Χαλαρό διπλό πρόκρισης για τον Αλμωπό

Εύκολο απόγευμα είχε η ομάδα του Γιώργου Τυριακίδη που εξασφάλισε την πρόκριση της στην επόμενη φάση του κύπελλου της ΕΠΣ Πέλλας.

Ηανακοινωση του Αλμωπου αναφέρει :

Διπλό πρόκρισης με σκορ 1-2 για τον Αλμωπό στην Πέλλα απέναντι στην τοπική ομάδα για την φάση των 16 του κυπέλλου ΕΠΣ Πέλλας. Παρουσία λιγοστού κόσμου, ο Αλμωπός αντιμετώπισε την αξιόμαχη ομάδα της Πέλλας με τον Sandro Semedo να αγωνίζεται για πρώτη φορά με τα κυανόλευκα ενώ φανέλα βασικού πήρε και o Eric Warden. Το σκορ άνοιξε ο Παναγιώτης Ξόμπλιος στο 18ο λεπτό μέσα από την περιοχή αφού στόπαρε τη μπάλα με πλάτη στο τέρμα και με ωραίο γύρισμα πλάσαρε τον Δομουκτσίδη. Λίγα λεπτά αργότερα, ο αρχηγός της Πέλλας Μπουράκης, με ωραία προσπάθεια έκανε το 1-1 το οποίο έμεινε μέχρι το 90ο λεπτό παρά τις αρκετές ευκαιρίες του Αλμωπού να πάρει την νίκη στη κανονική διάρκεια. Ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση, με τον Αλμωπό να έχει την πρωτοβουλία σε όλη τη διάρκεια της και λίγα λεπτά πριν τη λήξη να διαμορφώνει το τελικό 1-2 μετά από αναμπουμπούλα στην περιοχή και αυτογκόλ του Τανταλίδη.

Διαιτητές: Κατεριάδης, Δέλλιος & Βασιλειάδης

Οι συνθέσεις:

Μ.Α.Πέλλας: Δομουκτσίδης, Τανταλίδης, Πλιόγκας, Παναγιωτέλης, Βασιλάκογλου, Καρατζιάς, Πολυχρονόπουλος, Μπουράκης, Παπαδόπουλος, Πρέτσι, Μπρατσούδης

Αγωνίστηκαν επίσης: Μαλλόλι, Γεωργιάδης, Στάγκος, Λαμπρούδης

Αλμωπός Αριδαίας: Καραγιαννίδης, Μαγγίζης, Σαϊνατούδης, Γιαννόπουλος, Μουτζούρης, Ελευθεριάδης, Καζναφέρης, Στογιαννίδης, Semedo, Warden, Ξόμπλιος

Αγωνίστηκαν επίσης: Μεντής, Νικολίτσας, Ντόγος, Ασλαμπάλογλου