Δεν τα κατάφερε ο Εδεσσαϊκός, ήττα με 2-0 | PellaNews

Δεν τα κατάφερε ο Εδεσσαϊκός, ήττα με 2-0

Δεν τα κατάφερε ο Εδεσσαϊκός στην έδρα του Μακεδονικού, με την ομάδα της Πέλλας να χάνει με 2-0 αλλά να έχει καλές στιγμές όπως και δοκάρι με τον Τάσο Ταουσάνη.

Οι πράσινοι μπηκαν δυνατά στην αναμέτρηση με τον Άγγελο Ζαζόπουλο να ξεκινάει με τους Τεντζερη, Μαυροπουλο, Νικολαΐδη, Αβραμίδη, Γιαννόπουλο, Προυντση, Κατικαριδη, Κυζιριδη, Σπαρτιάτη, Ντόγο και Μεληκιωτη. Μάλιστα στα πρώτα λεπτά η ομάδα της Έδεσσας είχε τον έλεγχο αλλά και καλή ευκαιρία με τον Ντόγο, το σουτ του οποίου πέρασε ελάχιστα άουτ.

Στο 28ο λεπτό ο Μακεδονικός άνοιξε το σκορ το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο Β ημίχρονο ο προπονητής του Εδεσσαϊκού έδωσε φρεσκάδα στην ομάδα του με τον Τάσο Ταουσάνη ο οποίος απύλησε την αντίπαλη άμυνα. Όμως στο 56ο λεπτό ο Μακεδονικός έκανε το 2-0 σκορ που ήταν και το τελικό με τον Τάσο Ταουσάνη να έχει και δοκάρι.