Εδεσσαϊκός - Αλμωπος (live) | PellaNews

Εδεσσαϊκός - Αλμωπος (live)

O Εδεσσαϊκός φιλοξενεί τον Αλμωπο για τον προ ημιτελικό του κυπέλου της ΕΠΣ Πέλλας και το pellanews.gr βρίσκεται στο γήπεδο για την αναμέτρηση.

Δοκάρι για τον Αλμωπό που μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση ενώ και ο Εδεσσαϊκός είχε καλή στιγμή και κόρνερ στα πρώτα λεπτά.

Ξεκίνησε ο αγώνας στην Εδεσσα.

Παιχνίδι κέντρου στα πρώτα λεπτά με τον Αλμωπό να προσπαθεί να γίνει απειλητικός.

Νέα καλή ευκαιρία για τον Αλμωπό, σημαντική απόκρουση από τον Στάθη Βασιλειάδη.

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Αλμωπο να κάνει το 1-0 όταν ο επιθετικός της Αριδαίας βρέθηκε σε τετ α τετ. Απέκρουσε ο τερματοφυλακας του Εδεσσαϊκού.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Ραφαήλ Πεττα για να ανοίξει το σκορ, αποκρούει ο Στάθης Βασιλειάδης

Ξεκίνησε το Β ημίχρονο στην Εδεσσα.

Στο 0-0 οι δύο ομάδες.

Αμφίρροπη αναμέτρηση στο Β ημίχρονο. Παιχνίδι δύναμης και κέντρου.

Προσπαθεί να απειλήσει ο Εδεσσαϊκός που έχει υπομονή στο παιχνίδι του με δυνατά μαρκάρισμα στα όρια καρτών.

Αποχώρησε με ζαλάδες και πονοκέφαλο ο Δημήτρης Τριανταφυλλίδης που δέχθηκε σκληρό μαρκάρισμα.

Τεράστια ευκαιρία για τον Αλμωπό να ανοίξει το σκορ και να πάρει την πρόκριση. Αποκρούει εντυπωσιακά ο Βασιλειάδης.

Παράσταση στην Έδεσσα

Στο 0-0 οι δύο ομάδες κατά τη διάρκεια του 90 λεπτού.

Στο Α ημίχρονο της παράτασης το 0-0 διατηρείται ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Ημίχρονο της παράτασης

Γκολλλ για τον Αλμωπο που κάνει το 0-1

Ο Κιουλτζοπουλος που πέρασε αλλαγή κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο και έπειτα από την εκτέλεση η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα μετά από κεφάλια.

Οι παίκτες του Αλμωπου μετά το γκολ

Ανατροπή στην περιοχή του Εδεσσαϊκού, φαναζουν για πέναλτι οι του Αλμωπου στην ανατροπή του Πεττα.