close search results icon

Ανέτοιμος ο Άρης και στο πρωτάθλημα

Ανέτοιμος φάνηκε ο Άρης και στο πρωτάθλημα που γνώρισε την ήττα από την ΑΕΚ στο κατάμεστο πάλε ντε σπορ.

Παρά την μεγάλη προσπάθεια του Βασίλη Τολιόπουλου ο Άρης γνώρισε την ήττα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος από την Ένωση με 59-70

Στο πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες ήταν κοντά με το σκορ να κυμαίνεται σε χαμηλά επίπεδα και τον Άρη να κλείνει προηγούμενος με +3 (29-26).

Και στην τρίτη περίοδο το παιχνίδι, παρέμεινε κλειστό με την ΑΕΚ αυτή τη φορά να προηγείται με +3 (41+44). Στο τελευταίο δεκάλεπτο, η «Ένωση» ξέφυγε στο 32' μετά το τρίποντο του Κουζμίνσκας και το καλάθι και φάουλ του Γκρέι που ακολούθησε μεγαλώνοντας τη διαφορά.

Στο 37' η ομάδα του Ντράγκαν Σάκοτα ξέφυγε με +15 (τρίποντο του Κουζμίνσκας και βολές του Γκρέι) με το αντίστοιχο του Γιάννη Καστρίτη να προσπαθεί -ανεπιτυχώς- να επανέλθει και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 59-70 υπέρ των φιλοξενούμενων.