Ήττα για Αλμωπό στη Μηχανιωνα | PellaNews

Ήττα για Αλμωπό στη Μηχανιωνα

Οδυνηρή ήττα με 3-2 γνώρισε ο Άλμωπος Αριδαίας. Η ομάδα της Αριδαίας έκανε τη 2η ήττα της στο πρωτάθλημα.

Ο Γιώργος Τυριακιδης παρεταξε κάτω από τα δοκάρια τον Μενιο. Στην άμυνα οι Τσιμογιαννης, Μουτζουρης, Προκοπίου αλλά και ο Κιουλτζοπουλος που επέστρεψε στην ενεργό συμμετοχή. Στο κέντρο ο Δημήτρης Ασλαμπαλογλου με τους Πεττα και Εππα ενώ στην επίθεση βρέθηκαν οι Καμπλιωνης, Αμαραντιδης και Κωστουλας.

Η ομάδα της Αριδαίας μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και προηγήθηκε στα πρώτα λεπτά με τον Κωστούλα ενώ ένας παλιός γνώριμος ο Ζωής Χαρισης έκανε το 1-1 έπειτα από εκτέλεση πεναλντι. Βέβαια ο Λεωνίδας Κωστουλας απάντησε στο 31 και έκανε το 1-2 δίνοντας το προβάδισμα στον Αλμωπό. Σκορ που έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο Β ημίχρονο ο Αλμωπος δέχθηκε 2 γκολ, κάτι που δεν συνηθίζει μιας και η ομάδα του Γιώργου Τυριακιδη είχε μέχρι τώρα άριστη αμυντική συμπεριφορά. Έτσι τα γκολ των Χατζηβασιλιαδη και Χαριση στο 80 οδήγησαν τον Αλμωπο στη δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα και έδωσαν στον Ποσειδώνα Νέας Μηχανιωνας μια πολύτιμη νίκη απέναντι στον πρώτο Αλμωπό.